Exagate Logo

TELEFON+90 212 275 73 22


E-MAİLinfo@exagate.com


İSTANBUL Yeşilce Mah. Doğa Sok.
Kökten Plaza No:6
34418 Kâğıthane

CİHAZ YÖNETİMİ

Veri merkezleri, bilgi işlem odaları ve bilgi işlem dağıtım panoları ya da uzak istasyonlar gibi kritik iş altyapılarına sahip operasyonel yerlerde, devamlılığın sorunsuz ilerlemesi önemli bir unsurdur. Bu alanların bakımı, servisi ve temizliği arızalardan kaçınma ve ekipmanların ömrünü uzatma açısından önemlidir.

Bu sebeple veri merkezlerinin ve uzak istasyonların IT altyapılarında yer alan ve bağımsız bir şekilde çalışan, yüksek öneme sahip enerji ve soğutma cihazlarının ortam yetkinliği üzerine profesyonel bir şekilde izlenmesi gerekmektedir. Bu tarz kritik görevlere sahip ekipmanların kontrolü düzgün yapılmadığı takdirde veri merkezlerinin karşılaştığı en büyük problemlerden biri olan çalışma süresindeki devamlılıkta verim kaybetmesi kaçınılmazdır. Exagate’in sahip olduğu geniş ürün ailesindeki sensörler ve firmamıza ait SMARTPack yazılımı sayesinde sunucuların ve kritik ekipmanların yer aldığı beyaz alanlarda; SNMP, RS-232, RS-485 vb protokoller üzerinden kuru kontak ve diğer fiziksel bağlantılarla iletişime geçerek istenilen verileri elde edebilmektedir.

SMARTPack akıllı yazılımı ve sensörler ile birlikte transformatörler, güç jeneratörleri, UPS, hassas klimalar, 3. Parti IP PDU’lar, enerji analizörleri, ATS, rectifier ve benzeri cihazların ortam kontrolü sağlanmaktadır.