Exagate Logo

TELEFON+90 212 275 73 22


E-MAİLinfo@exagate.com


İSTANBUL Yeşilce Mah. Doğa Sok.
Kökten Plaza No:6
34418 Kâğıthane

MERKEZİ YÖNETİM

Veri merkezi yöneticileri daha yüksek ölçeklenebilirlik seviyeleri elde etmek için bu tipte tam otomatik veri merkezleri aramaktadır. Veri merkezlerinin ve uzak istasyonların IT yapılarının kritik parametrelerinin ve aynı zamanda hayati öneme sahip 3. parti cihazların gerçek zamanlı izlenmesi veri merkezinin verimli yönetimi açısından kritik bir önem taşımaktadır.

Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) yazılım çözümlerinin devreye girdiği yer burasıdır. DCIM, veri merkezi operatörlerinin tüm altyapılarına tek bir yazılımdan, gerçek zamanlı bir görünüm kazanmalarını sağlar. IT ve tesis silolarını ortadan kaldıran bu çözümler, BT ve tesis ekipmanı, güç, alan ve soğutma kapasitesi, varlık ve iş akışı yönetimi hakkında gerçek zamanlı bir bakış açısı sunar ve birçok başka ölçümü görünür ve uygulanabilir hale getirir.

DCIM çözümü devreye alındığında, görev kritik tesis operatörleri varlıklarının konumu ve çektikleri kaynaklar ile ilgili gerçek zamanlı veriler hakkında net bir görüş elde edebilir. Daha da önemlisi, varlıklarının yaşam döngüsünde nerede olduklarının, hangi değişikliklerin gerçekleştiğinin ve diğer ilgili ve kritik verilerin tam olarak farkında olabilirler. Bu şekilde sensörler aracılığıyla ve entegre cihazlardan tüm veriler elde edilerek ortam izleme, enerji ve soğutma parametreleri, altyapınızın kapasite kullanımı ve ileriye dönük izlenebilirliğinin detaylı analiz ve raporlaması alınabilmektedir. Merkezi Yönetim size sistem işlerliğinizi gözler önüne sererken günümüzde en büyük maliyet unsuru olan ve giderek artan enerji tüketimi stratejilerinizi de oluşturmanıza olanak vermektedir.