Exagate Logo

TELEFON+90 212 275 73 22


E-MAİLinfo@exagate.com


İSTANBUL Yeşilce Mah. Doğa Sok.
Kökten Plaza No:6
34418 Kâğıthane

HAKKINDA

Genel Bakış

Exagate, 2010 yılında veri merkezlerinde ortam izleme ve kontrol çözümleri oluşturmak amacıyla kurulan bir Ar-Ge firmasıdır. Ortam izleme, güç dağıtım üniteleri ve enerji sistemleri yönetimi şeklindeki katma değerli çözümlerini; özellikle veri merkezleri, çok şubeli işletmeler ve telekom & GSM altyapılarında yer alan uzak istasyonlar gibi yüksek yoğunluklu bilişim altyapılarına sunmaktadır.

Exagate on yılı aşkın süredir sürekli gelişen, en güncel ve ileri teknolojileri barındıran ürünler sunmuştur. 2016 yılında pazara sürdüğü PDU (Güç Dağıtım Ünitesi) ürün serisi, veri merkezlerine özel tamamen yerli olarak tasarlanmış bir üründür. PDU’nun yerli bir alternatifi yoktur ve aynı zamanda veri merkezlerinde kullanılan yüksek katma değerli ekipmanlar içerisinde yerli olan tek üründür.

Exagate yeni amiral gemisi olan PDU ürünüyle beraber ortam izleme amacıyla geliştirdiği sistemlerinde yüksek kalite standartlarını sağlamak amacıyla bir montaj – imalat tesisi de kurmuştur. Bu tesiste baskı devrelerinin, elektronik ve mekanik aksamın montajı, testleri ve kalibrasyonu ISO 9001 standartları çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Kalibrasyonu otomatize olarak gerçekleştiren cihazların donanımları tamamen Exagate’e aittir ve LVD/EMC testlerine tabi tutulmaktadır. Ürünleri ROHS, REACH deklarasyonu ve CE sertifikasına haizdir. Exagate yine kendi bünyesinde geliştirdiği DCIM yazılımları ile müşteri odaklı ortam izleme ürünleri sunmaktadır. Exagate ortam izleme, enerji izleme ve sahip olduğu PDU, IP PDU ve çeşitleri ürünleriyle Türkiye pazarında rakipsizdir. Exagate, bilişim altyapısında ortam parametrelerindeki değişikliklerden kaynaklanabilecek veri kayıplarının önlenmesi ve enerji verimliliğinin sağlanabilmesi için yüksek teknolojiye sahip, hizmet zamanını maksimum seviyede tutan çözümler sunmaktadır.

Ayrıca özel bilişim ve telekom projelerine yönelik, siparişe bağlı yazılım ve donanım çözümleri de ürün gamının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Exagate, veri merkezlerinin ve uzak istasyonların IT (Bilgi Teknolojileri) bilişim altyapılarındaki hizmet zamanının maksimum değerlerde olabilmesi için enerji verimliliğini (PUE) de gözeterek yüksek teknoloji çözümleri sunmayı misyon edinmiştir. Verimlilik ve sürdürülebilirlik için dijital enerji ve otomasyon çözümleri sunarak, enerji teknolojisini, gerçek zamanlı otomasyonu, yazılımı ve hizmetlerini veri merkezleri, altyapı ve endüstriler için entegre çözümlerle birleştirir.

REFERANSLAR

 • Turkcell
 • vodafone
 • siemens
 • fujitsu
 • Hilton
 • daikin
 • ford
 • novartis
 • lexmark
 • Hilton
 • Merck
 • Fortis

Şirket Politikası

Exagate alanında global bir oyuncu olma hedefi doğrultusunda bir yandan alt yapı iyileştirmelerini ve kapasite artırımlarını yapıp, kalite süreçlerini iyileştirirken diğer yandan da değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak, 2010 yılında kendi ürünlerini tasarlama amaçlı organizasyon ve altyapıyı oluşturmak üzere ilk adımları atmıştır.

İthal ikameci odaklı büyüme stratejisi ile Exagate, Türkiye’de sektörünün lider firması olmuştur. Yaptığı Ar-Ge ve tasarım çalışmalarıyla bir yandan Türkiye’deki lider pozisyonunu pekiştirirken diğer yandan da ihracatını, ürün ve hizmet içeriğini arttırıp geliştirdiği yeni ürün ve teknolojilerle globalleşmektedir. Exagate ortam izleme, enerji izleme, akü izleme ve linye izleme kontrol sistemleri ile global ölçekte önemli bir oyuncu olma stratejisi doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır.

Exagate ’in hedefi öncelikli olarak, ortaya çıkan yeni teknolojik bilgileri ve gelişmeleri sürekli olarak takip etmek ve bu etkenleri hızlı bir biçimde içselleştirerek, şirketin faaliyet alanına giren cihazlara entegrasyonunu global rakiplerden önce veya eş-zamanlı olarak sağlamaktır. Böylece rekabette öne çıkmak ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamak amacı gütmektedir.

Exagate halihazırda çalıştığı sektörler ve gelecekte çalışacağı sektörlerde; yenilikçi, rekabet edebilir, kullanımı kolay ve müşteri memnuniyetini sağlayan çevre dostu ürünler geliştirmeyi ana amaçlarından biri olarak belirlemiştir. Bunun yanı sıra dünya standartlarındaki ürünlerini her geçen gün daha da ileri giden teknoloji çerçevesinde geliştirmeye ve var olan pazar liderliğini koruyarak, globalde büyümeye odaklanmıştır.

Kalite Politikası

Exagate;
Sürekli iyileştirme ve geliştirme felsefesini esas alarak tüm süreçlerinde verimliliği uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyede yükseltmeyi,
Kalite yönetim sisteminde ISO 9001 standartlarını baz alarak EMC/LVD testleri yapılmış ROHS ve REACH deklarasyonuna sahip CE sertifikalı ürün geliştirmeyi,
Ürün ve hizmetlerini etkileyen ulusal uluslararası mevzuatı ve ilgili diğer şartları takip edip uygulanmasını sağlamayı,
Yenilikçi ve yaratıcı çalışmaları teşvik ederek, teknik ve sosyal yetkinlikleri artıracak eğitimlerin gerçekleştirilmesini,
Tüm faaliyetlerini Çevre ve İş Sağlığı ve Güvenliği yönetimi kapsamında yönetmeyi,
Ortam izleme teknolojileri sektöründe yurtiçi kapsamdaki öncülüğünü yurt dışında da örnek bir kuruluş olarak lanse etmeyi TAAHHÜT EDER.